I NIEDZIELA ADWENTU

 I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2023.

 

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Adwent to nasz czas oczekiwania na przyjście Syna Bożego. To przyjście w Święta Bożego Narodzenia i to przyjście na końcu czasów. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Nasze uczestnictwo to korzystanie z sakramentów świętych, aby żyć w łasce uświęcającej. W adwentowym oczekiwaniu na Boże Narodzenie spowiadać będziemy w każdym dniu powszednim od 6.30 i od 16.30. Starajmy się zatem jak najczęściej uczestniczyć we Mszy świętej i przyjętego do serc Jezusa zanośmy do naszych domów.
 1. Zapraszamy na nasze roratnie spotkania. Śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP będzie rozpoczynał Roraty w dni powszednie o 6.30 a wieczorem o 16.30. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach całe rodziny. Zapraszamy starszych, młodzież i dzieci. Zapraszamy dzieci do procesji z lampionami. W poniedziałek zapraszamy szczególnie przedszkolaków, we wtorek klasy pierwsze, w środę klasy drugie, w czwartek klasy trzecie a w piątek klasy czwarte. Dzieci niech przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, aby tak jak przez poprzednie lata mogły uczestniczyć w losowaniu. Przez czas adwentu, w dni powszednie, nie będzie Mszy Św. o 7.00 rano! Zachętą do udziału w Roratach niech będzie trwająca Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Swoje postanowienia na czas Adwentu można wpisywać do Księgi Czynów Wyzwolenia.

3.W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 6.30, 11.00 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 modlitwy w Godzinie Łaski. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy. Msze święte  w kaplicach, w Dąbrowicy i Radwanie, o godz. 16.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą Niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

5. Dziękujemy:

 • Za udział w modlitwach i wypominkach za zmarłych.
 • Dziękujemy za każdą ofiarę i za każdą pomoc dla naszych inwestycji.  Otrzymaliśmy pozwolenie na prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym.
 • Serdecznie dziękujemy za kolejne indywidualne wpłaty na nasze prace.
 • Są do nabycia Modlitewniki, przydatne nie tylko na samą peregrynację.

6. Obok nas są ludzie starsi, samotni. Już samo zapytanie o potrzeby, a tym bardziej propozycja zrobienia zakupów, pomoc w posprzątaniu mieszkania, będą dobra pomocą tak naszym bliźnim, jak i św. Mikołajowi.

7. Nasze spotkania:

 • Wtorek – w Ochronce spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej, a po Mszy św. wieczornej – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”.
 • Środa – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
 • W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek na Mszę świętą wieczorna zapraszamy dzieci klas III na przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Zapraszamy także ich rodziców. O godz. 18.00 – spotkanie ze świętym Mikołajem ministrantów, lektorów i Grupy młodzieżowej i Zespołu.
 • W sobotę po Mszy świętej wieczornej – Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

8. Świece wigilijne oraz opłatki są na ołtarzu bocznym. Składając ofiary wspomagamy dzieło wigilijnej pomocy oraz prace remontowe naszego kościoła.

9. Pomódlmy się w intencji rodzin naszej Parafii. Maryjo Matko Pojednania i Pokoju!

Wraz ze Świętym Janem Pawłem II, Patronem Rodzin, polecamy Ci kolejne rodziny, które nawiedza kopia Obrazu Matki Bożej Szczucińskiej. Przez Twoje wstawiennictwo pokornie prosimy naszego Ojca niebieskiego o godne przeżycie Nawiedzenia oraz o liczne i trwałe jego owoce. Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i życiem – spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi, przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa narodzonego z Niewiasty, i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich ludzi na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa  i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkiej słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny. Spraw wreszcie – błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu – ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach i przez rodziny. Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem teraz i na wieki wieków. Amen.

10. Przed nami radosne i rodzinne święta Bożego Narodzenia. Bóg chce przyjść do nas i przebywać razem z nami. On chce uczestniczyć w naszym życiu. To tylko od nas zależy, czy Go zaprosimy i przyjmiemy do naszego życia. W adoracji Najświętszego Sakramentu podziękujmy za dzieło V Synodu naszej Diecezji, a w naszej adwentowej refleksji niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.

wielki_czwartek_5_20130328_1715095441.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl