III Niedziela Wielkiego Postu

III NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

07.03.2021 r.

- W kolejną Niedzielę Wielkiego Postu Jezus uczy nas właściwej troski o prawdziwe wartości w życiu. Bóg cierpliwie czeka na osobiste decyzje każdego z nas. Pomocą do właściwych decyzji życia jest na pewno dobra spowiedź święta. Już dziś pomyślmy o naszej spowiedzi przed świętami. Nie wiemy jak będą wyglądać te święta, ale niezależnie od okoliczności, dobrze byłoby przeżyć je w stanie łaski uświęcającej. Pamiętajmy też, że czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Świętej. Dziś o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.

- Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dni powszednie tego tygodnia.

- Jutro adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 7.00 i zakończy się przed godziną 17.00. Aby Pan Jezus nie pozostawał sam, postarajmy się o obecność w kościele według propozycji:

7.30 – Adoracja wiernych z ul. Rudnickiego, Mickiewicza, Zajezierze,

8.30 – Adoracja wiernych z ul. Topolowej, Lipowej, Akacjowej, Grabowej, Szkolnej

9.30 – Adoracja wiernych z ul. Wolności i ulic z nią sąsiadujących

10.30 – Adoracja wiernych ze Świdrówki

11.30 – Adoracja wiernych z Łęki Żabieckiej, Łęki Szczucińskiej, Dąbrowicy

12.30 – Adoracja wiernych z ul Piłsudskiego, ul. 1 Maja, i sąsiednich ulic

13.30 – Adoracja wiernych z Radwana, Skrzynki i Lubasza

14.30 – Adoracja wiernych z ul. Kościuszki, Piaski, św. Marka i ul. Spokojnej

15.30 – Adoracja wiernych z ul. Radomyślskiej i ulic sąsiednich

16.30 – Modlitwa różańcowa

W tym dniu pamiętajmy o modlitewnym prezencie dla Kobiet.

• W środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Codziennie Msze święte wieczorne z kazaniem. Ponieważ nie będzie rekolekcji, skorzystajmy z takiej możliwości przygotowania się na święta wielkanocne.

• W czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do modlitewnej Adoracji. O 16.30 Nowenna do Matki Bożej i św. Józefa.

• W piątek Droga Krzyżowa: o 15.00, 16.30 i 18.30. Drogi Krzyżowe w Radwanie i w Dąbrowicy w Piątek o godz.16.00.

• W sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

• W przyszłą Niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zelatorki i Zelatorów prosimy o dostarczenie aktualnych stanów róż żywego różańca.

• Składka zbierana w przyszłą Niedzielę, w kaplicy w Radwanie i Dąbrowicy będzie na ogrzewanie.

3. Składamy podziękowania:

• Za uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych.

• Dziękujemy za deklarowanie przekazania 1% podatku na Caritas

• Dziękujemy za kolejne indywidualne wpłaty na nasze prace.

- Wspomagając „Caritas” możemy nabywać paschaliki i baranki wielkanocne.

- W czwartek o godz. 18.00 spotkanie grupy młodzieżowej

- Piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów i kandydatów na lektorów, a w sobotę o 9.00 – spotkanie ministrantów.

- Zapisy do klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Szczucinie dzieci urodzonych w roku 2014 odbywać się będą w terminie od 1 do 31 marca 2021r., w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły dla dzieci należących do obwodu szkoły, a dla dzieci spoza obwodu szkoły na pisemny wniosek rodziców w miarę wolnych miejsc. Ponadto planowane jest utworzenie oddziału sportowego.

- Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: śp. Elżbietę Zawada. Dobry Jezu a nasz Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym …

wielki_czwartek_27_20130328_1287776896.jpg