IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.04.2024.

1.   Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękujemy Panu Bogu za dobrych Pasterzy, tak w naszej Ojczyźnie, jak i w naszej Diecezji i w naszej Parafii. W tym Światowym Dniu Modlitw o Powołania prosimy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Módlmy się także i o naszą wiarę, nadzieję i miłość, bo to wszyscy razem, tworzymy  wspólnotę Kościoła. Dzisiejszą składką wspieramy nasze Seminarium Duchowne.

2.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Do wspólnej modlitwy zachęca nas także liturgia tego tygodnia. We wtorek uroczystość świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski. W środę Ks. Bp Artur Ważny udzieli młodzieży całego naszego Dekanatu Sakramentu Bierzmowania, dlatego intencje zamówione na godz. 18.00, będą  odprawione o godz. 17.00.  Z powodu Bierzmowania Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty. W piątek Msza święta wieczorna z modlitwą o uzdrowienie.

3.  Udekorujmy nasze kaplice i krzyże, zwłaszcza te, przy których będziemy gromadzić się na nasze „majówki”.

4. Składamy podziękowania:

• Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną.
  • W naszych modlitwach pamiętajmy o przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
  • Dziękujemy tym, którzy swoimi indywidualnymi ofiarami składanymi  osobiście lub na nasze konto parafialne, wspomagają nasze prace.

5.    Zapraszamy:

W poniedziałek na godz. 18.00 kandydatów do Bierzmowania z klas VIII ze Szczucina i Radwana, wraz z rodzicami na wspólną modlitwę przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek od godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, ich rodziców i świadków. W tym dniu Kancelaria Parafialna czynna będzie tylko od 16.30 do 17.00. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy Grupę Odnowy w Duchu Świętym

W środę Bierzmowanie więc Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.

W czwartek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców, na spotkanie przed pierwsza spowiedzią i Komunia świętą.

W sobotę na godz. 10.00 kandydatów na ministrantów.

6.   Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Stanisława Sznajdra i śp. Janusza Michalca. Pomódlmy się. Dobry Jezu…..

7.W Niedzielę Dobrego Pasterza wartozastanowić się nad tym co mówił święty kapłan Jan Maria Vianney:„Ksiądz nie jest kapłanem dla siebie, jest nim dla was”.Zatemdziękujmy za kapłanów, którzy nam głosili Ewangelię i byli szafarzami naszych sakramentów świętych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych powołaniach do służby Bożej. Niech nam nie brakuje robotników Winnicy Pańskiej.

wielki_czwartek_26_20130328_1127848742.jpg