5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018 r.

1. Zakończyliśmy Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Składamy podziękowania wszystkim, którzy pomogli przeprowadzić te święta ćwiczenia. Dziękujemy Ks. Dariuszowi – Rekolekcjoniście, Pani Annie Ślęczkowskiej, zaproszonym Gościom, którzy dawali swoje świadectwa. Dziękujemy Nauczycielom i Wychowawcom za troskę o bezpieczeństwo, a rodzicom za dopilnowanie swoich dzieci. W Piątek rozpoczniemy  Rekolekcje dla dorosłych. Godziny wieczornej Mszy świętej zmienią się dopiero w piątek. Ze względu na program rekolekcyjny, w sobotę intencje Mszy świętej z godziny 7.00 będą odprawione o godz. 6.30. Tak samo będzie w przyszły poniedziałek i wtorek. Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę. Przy minimum dobrej woli, nie powinien być problem z uczestnictwem. Program jest nieco inny jak przez ubiegłe lata, ale jest na ołtarzach, jest na stronie internetowej. I módlmy się, aby rekolekcje były dla nas błogosławionym czasem refleksji i umocnienia na naszych życiowych drogach. 
2. W tym tygodniu:  
W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Pamiętajmy o solenizantach. Imieniny obchodzą Ks. Józef Giera i Ks. Józef Tabor. Pamiętajmy też w modlitwach o śp. Ks. Józefie Przybycieniu. 
W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Nowenną do Matki Bożej 
W piątek Droga Krzyżowa o 15.00 i 17.30. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20.00. 
➢W tym roku Zwiastowanie Pańskie przeniesione jest na 9 kwietnia. 
➢Za tydzień w czasie Mszy Świętej o 11.00 poświęcenie palm. Po Mszy św. konkurs na najładniejsze palmy. Ofiary na tacę w Niedzielę Palmową to nasza jałmużna dla Seminarium Tarnowskiego.  
➢Zapowiadany na dziś kiermasz Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, ze względu na warunki pogodowe został przesunięty na następną Niedzielę. 
Pomimo wyjazdów na spowiedzi Kancelaria Parafialna będzie czynna od 15.30. A w razie konieczności także po Mszy świętej wieczornej.
3. Biskup Tarnowski zaprasza młodzież  do udziału w XXXIII Światowym Dniu Młodzieży w Niedzielę Palmową w Tarnowie. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 14.30 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Zapisy w szkołach. Koszt wyjazdu 15 zł. Wyjazd w Niedzielę o godz. 8.30.
4. Przed świętami, w sobotę 24 marca, od 11.00, chcemy odwiedzać chorych. Prosimy zgłaszać ich w Zakrystii lub w Kancelarii, do czwartku włącznie.
5. Podziękowania:
➢Dziękujemy za uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych.
➢Dziękujemy i prosimy o modlitwy w intencji rekolekcjonistów oraz o dobrą spowiedź i owoce rekolekcji w naszej Parafii.
➢Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, które będą zbierane dzisiaj i w przyszłą Niedzielę podczas Gorzkich Żali.
➢W sklepach będą wystawione „Kosze Caritasu”. Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów za życzliwość dla tej akcji, a wam za dar serca.
➢Dziękujemy za kolejnych ofiarodawców na nasze parafialne prace. 
6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy i wspierania „Caritasu”. 
7. Spotkania grup: 
➢Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael” – wtorek – godz.18.00
➢DSM i Schola – czwartek – 15.00
➢Grupa Młodzieżowa Gimnazjum – czwartek – godz. 18.00
➢Lektorzy, Śpiewający psalmy – w piątek po Mszy św. wieczornej. 
➢Grupa młodzieżowa KSM – piątek o godz. 19.00
➢Ministranci – sobota – 9.00
➢Młodzieżowy Zespół Muzyczny – sobota – 10.00
➢W sobotę w Radgoszczy odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodych. Wyjazd o 17.00. Koszt wyjazdu 5 zł. Powrót na godz. 21.00 
➢Dary żywnościowe będą rozdawane we wtorek 20 marca od 14.00 do 19.00 oraz w środę 21 marca od 9.00 do 13.00.
8. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. + Władysława Furgała. Powstańmy i pomódlmy się: Dobry Jezu…. 
9.  „Każdy jest budowniczym swego losu: budowniczym lub niszczycielem swojego istnienia” – poucza św. Jan Paweł II. Zapewne  więcej dopowiedzą nam nauki rekolekcyjne i osobiste przemyślenia. Polećmy się opiece św. Michała Archanioła: … i pomocą niech nam będzie także przyjęte błogosławieństwo Boże. 

wielki_czwartek_9_20130328_1947395232.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl