VI Niedziela Wielkanocna

VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022

 

W kolejną Niedzielę Wielkanocną uczy nas Jezus: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moja naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego i mieszkanie u niego uczynimy”. Przeżywana w ubiegłą Niedzielę uroczystość pierwszej Komunii świętej była dowodem na prawdziwość tych słów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, która jest nie tylko szczególnym spotkaniem z Jezusem, ale i okazją do zaproszenia Go, aby zamieszkał w naszych sercach. 

W tym tygodniu kwartalne dni modlitw o urodzaje. Mamy okazję do procesji i modlitw błagalnych o urodzaje i błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach. Procesje rozpoczną się o 17.30. W poniedziałek do Krzyża na ulicy Wolności, we wtorek do Krzyża na Podkościółku, a w środę do Krzyża na ulicy świętego Marka. Nie powinno zabraknąć nas na tej modlitwie. Po procesji Msza święta. Z tej racji nabożeństwa majowe w kaplicach, od poniedziałku do środy bez udziału kapłana. 

We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek wspomnienie świętego Filipa Nereusza. To Także Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy życzenia. Do życzeń dołączmy naszą modlitwę. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Msza święta wieczorna z modlitwą o uzdrowienie. W przyszłą Niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To także Niedziela Synodalna. 

Jest wystarczająco wiele powodów do wspólnej modlitwy. Tej naszej wspólnej modlitwy potrzebują dzieci. Na naszą modlitwę czeka młodzież, zwłaszcza zdająca egzaminy. Modlitwy potrzebują nasze rodziny. I tej wspólnej modlitwy i wzajemnego dobrego świadectwa potrzebujemy my sami. Zapraszamy na nasze nabożeństwa. 

Z wdzięcznością zwracamy się do wszystkich, którzy wspierają nasze prace. Starostwu Dąbrowskiemu dziękujemy za kwotę 18 000 zł. przekazaną na nasze prace. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy osobiście lub na nasze konto parafialne przekazują swoje ofiary. 

Zapraszamy na spotkania:

  • W poniedziałek na godz. 17.30 – uczniów klas VII na wspólna modlitwę o światło Ducha Świętego na czas egzaminów

  • W poniedziałek na 19.00 – Grupę Młodzieżową w Radwanie

  • We wtorek na godz. 19.00 – Grupę Odnowy w Duchu Świętym

  • W środę na godz. 19.00– Grupę Młodzieżową w Szczucinie.

  • W piątek na godz. 19.00 – lektorów

  • W sobotę na godz. 9.00 – ministrantów

  • W sobotę na godz. 19.00 – Krucjatę Wyzwolenia Człowieka

  • O potrzebne łaski dla każdego z nas prośmy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła: …
wielki_czwartek_7_20130328_1917803027.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl