UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020.

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla. Kończymy rok liturgiczny. Dziękujemy dobremu Boguza wszelkie dary i łaski. Walka z epidemią uświadamia nam, że tym bardziej należy przyjąć Jezusa Chrystusa za Króla naszych serc, a także dla naszych rodzin, naszych społeczności, naszej Ojczyzny i naszego Narodu.

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Modlitwą spłacamy dług wdzięczności naszym bliskim zmarłym. We wtorek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac kapłana i Towarzyszy Męczenników wietnamskich. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższą sobotę 11 rocznica święceń Biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. W przyszłą Niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, jako przygotowanie na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

1. W przyszłą Niedzielą rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W Adwencie, zachowując środki ostrożności, pomyślmy o uczestnictwie w roratach.

4. Zbliża się czas dobroci św. Mikołaja. Z powodu epidemii musimy nieco inaczej pomyśleć o pomocy Św. Mikołajowi w obdarowywaniu bardziej potrzebujących. Tym bardziej nie możemy zapomnieć o pomocy dla ludzi starszych i samotnych.

1. Od najbliższej Niedzieli będą świece adwentowe i opłatki.

6. Składamy podziękowania:

• Za udział w modlitwach i wypominkach za zmarłych.

• Za pilnowanie porządku na cmentarzu.

• Dziękujemy Maciejowi Głodowi i Karolowi Chrabąszczowi, za pomoc w przygotowaniu kościoła do pełnego funkcjonowania.

• Dziękujemy za uzbieraną w ubiegłą Niedzielę kwotę 5 043 złote.

• Dziękujemy za każdą ofiarę i za każdą waszą pomoc, tak modlitewną jak i materialną. Dzięki waszym ofiarom trzeba było pożyczyć tylko 15 000 złotych. Już wiemy, że kolejna faktura to kwota 40 000 złotych. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

7. Nasze spotkania:

• Wtorek – godz. 18.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”

• Piątek godz. 17.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

• Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zaprasza na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży „Synaj”. „Młodzieńcze, tobie mówię wstań” (Łk 7, 14) – to słowa, które Papież Franciszek wybrał dla młodych w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. W czasie pandemii, izolacji oraz trudnej sytuacji, którą przeżywamy jako Kościół, chcę trwać razem z Wami, by wspólnie słuchać Chrystusa, którego słowo ma moc dawać życie na nowo, tak jak młodzieńcowi z Ewangelii. Drodzy Młodzi, zapraszam Was do udziału w kolejnym już 15. Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży „Synaj”, które ze względu na pandemię odbędzie się w przestrzeni on-line: 27 listopada w ramach spotkania formacyjnego młodzieżowych grup parafialnych oraz 28 listopada od godz. 19.30 poprzez transmisję wydarzenia z tarnowskiej katedry. Ufam, że pomimo panującego dystansu społecznego doświadczymy bliskości Boga i siebie nawzajem, co pozwoli nam również dostrzegać wartość bycia jedną wspólnotą Chrystusowego Kościoła. Otaczam każdego z Was modlitwą i z serca Wam błogosławię.

8. W naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Jolantę Święch. Dobry Jezu…

wielki_czwartek_10_20130328_1471236617.jpg