XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021.

Dziś Niedziela – Dzień Pański, Dzień Radości. Kościół w Polsce raduje się beatyfikacjąSług Bożych: Stefana Kard. Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety, Róży Czackiej. W naszej szczucińskiej społeczności modlimy się za naszą Ojczyznę i składamy hołd wdzięczności tym, którzy ofiarą swojego życia zapewnili nam spokojne i godne życie.

Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Modlitwom za dzieci, młodzież i wychowawców patronują:

• Jutro – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła

• We wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 17.30 Droga Krzyżowa. Jesteśmy także zaproszeni na odpust do Pacanowa na uroczystą Mszę świętą o godz. 12.00.

• W środęwspomnienie NMP Bolesnej

• W czwartek – św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian

• W sobotę – św. Stanisław Kostka, patron młodzieży polskiej. Młodzież zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.

• W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. To także trzecia Niedziela miesiąca. Zapraszamy na Msze święte do Kaplicy Miłosierdzia Bożego młodzież na godz. 9.00, dzieci na godz.11.00. O godz. 12.30, na ołtarzu polowym uroczysta Msza święta, której przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Henryk Nowacki, w intencji Rycerstwa Niepokalanej świętującego 25 lat swojej działalności. Pozostałe Msze święte w Kaplicy Bożego Miłosierdzia. Składka na nasze parafialne inwestycje, a zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.

W Niedzielę 26 września Pielgrzymka Rodzin do Częstochowy.

Zachęcamy do nabywania prasy oraz Kalendarzy Rolników na rok 2022.

Składamy gorące podziękowania:

• Pielgrzymom do Sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie za ich trud, modlitwy i świadectwo wiary. Pielgrzymka osób starszych i chorych w poniedziałek. Wyjazd zapisanych o godz. 15.45 z parkingu koło KANY.

• Dziękujemy za modlitewne wsparcie naszych parafialnych przedsięwzięć

• Dziękujemy za kolejne indywidualne ofiary na inwestycje kościelne.

Spotkania grup:

• Poniedziałek w Radwanie – Grupa Młodzieżowa – godz. 19.00

• Wtorek – godz. 16.30 – w Ochronce spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zachęcamy kandydatki już od pierwszej klasy. Miło też powitać w Ochronce Siostrę Katarzynę Garwol, która będzie opiekować się naszym kościołem. W tym dniu, po Mszy św. wieczornej – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”

• Środa – godz. 19.00 – Grupa Młodzieżowa w Domu Parafialnym KANA. Zapraszamy chętnych z klas VII i VIII

• Czwartek – 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej

• Piątek – po Mszy św. – Śpiewający psalmy

• Sobota 8.30 – Ministranci i Lektorzy.

• Zapraszamy chłopców chętnych do służby przy ołtarzu do zgłaszania się do Ks. Pawła Szpunara

• W Kancelarii parafialnej można zapisywać Stowarzyszenia, Róże różańcowe, grupy zawodowe, do prowadzenia modlitwy różańcowej podczas naszych nabożeństw różańcowych.

W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: śp. Pawła Mazura, śp. Cecylię Jarosz, śp. Bronisławę Seternus i śp. Władysława Rajewskiego. Dobry Jezu a nasz Panie….

„Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce”. To wyznanie wynoszonego na ołtarze Prymasa Tysiąclecia. Dziękujmy za tych wszystkich, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli swoje życie. Dziękujmy za tych ludzi, którzy kochają całym sercem ten Dom, któremu na imię Polska. Dziękujmy za nasze rodzinne domy.

Naszą Ojczyznę i nasze rodzinne domy polećmy opiece św. Michała Archanioła…

wielki_czwartek_15_20130328_1899809801.jpg