32 NIEDZIELA ZWYKŁA

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.11.2019 r.

1. Dziś druga niedziela listopada. Liturgia Słowa Bożego koresponduje z przeżywanym dziś Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Prześladowania wyznawców prawdziwego Boga były i są. Prawdziwi wyznawcy wiary nie obawiają się prześladowców. Bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Ale za prześladowanych chrześcijan modlimy się, aby wyrazić nasza solidarność  i przyjść im z pomocą łaski, której tak bardzo potrzebują. Dzięki modlitwie i ofiarności katolików objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących – nie tylko chrześcijan. My cieszymy się wolną i niepodległą Ojczyzną. Zapraszamy dziś na Halę Widowiskowo- Sportową na godz. 16.00 na Koncert patriotyczny. 
2. Jutro, wdzięczni za naszą niepodległą Ojczyznę, będziemy modlić się o  dobre zagospodarowania daru wolności dla pomyślności naszej Ojczyzny. O godz. 11.00 Msza święta w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy za Ojczyznę.
3. Podczas codziennej modlitwy za zmarłych i czytanych wypominek, spłacamy dług wdzięczności naszym bliskim zmarłym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, bo i każdemu z nas potrzebna jest modlitwa. Do modlitwy zachęca liturgia tego tygodnia: 
 W poniedziałek – wspomnienie świętego Marcina z Tours
 We wtorek – wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika
 W środę – wspomnienie  pierwszych męczenników polskich. W Borkach Dzień Fatimski.
W sobotę zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godz. 18.00 w naszym kościele dla uczczenia błogosławionej Karoliny Kózka
4. W przyszłą Niedzielę zapraszamy młodzież na 9.00, a dzieci na 11.00. Msza święta o 12.30 Msza św. z udziałem Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne na plebanii. Składka przeznaczona będzie na nasze prace.
5. W naszym kiosku parafialnym jest możliwość nabycia prasy Katolickiej. Zachęcamy do nabycia, aby zapoznać się z wieloma cennymi informacjami, które znajdziemy tylko w katolickiej prasie. 
6. Serdecznie dziękujemy:
Wszystkim tym, którzy włączają się w naszą modlitwę za zmarłych.
Za ofiary składane przy wypominkach.
Słowa wdzięczności kierujemy do osób składających indywidualne ofiary na znaczne wypłaty naszych prac, które czekają nas w następnym roku. Obecnie czekają nas procedury przetargowe.
Składamy podziękowania tym, którzy pilnują porządku i segregacji na cmentarzu, a tym samym troszczą się, abyśmy mniej płacili za wywóz kontenerów. 
7. Spotkania grup:
 Wtorek – godz. 18.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
 Środa – godz. 16.00 – DSM i schola
Środa – po wieczornym nabożeństwie – Wieczernik Maryjny
 Czwartek – godz.16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 16.30 Nowenna do  M.B. Szkaplerznej
Czwartek – 18.00 – Grupa młodzieżowa 
Piątek – godz. 17.00 – uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami mają spotkanie formacyjne przed pierwszą spowiedzią i Komunią Świętą.
 Piątek – po wieczornym nabożeństwie: Lektorzy, Śpiewający psalmy
 Piątek – godz. 18.00 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 
 Sobota – godz. 9.00 – Ministranci
 Sobota – godz.10.00 – Aspiranci 
 Sobota – godz. 10.00 – Zespół muzyczny
  W piątek 15 listopada o godz. 18.00 w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbędą się "Muzyczne Zaduszki". Posłuchać będzie można największych przebojów, znanych, nieżyjących już artystów. Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie serdecznie zaprasza na tę niezapomnianą muzyczną podróż. "
 Przypominamy o możliwości zapisania się na Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które odbędzie się we Wrocławiu. 23 listopada  w Radłowie odbędzie się Andrzejkowe Spotkanie Młodych. Zgłoszenia do 10 listopada u Ks. Tomasza.
8. Pomódlmy się za prześladowanych w Kościele: „Boże, przez tajemnicze  zrządzenie Twej Miłości, pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna, wzmocnij nasze Siostry i Braci, którzy z powodu swej wiary są prześladowani. Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża, a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen”. 
Siebie samych polećmy opiece św. Michała Archanioła…. 
Przyjmijmy błogosławieństwo i prośmy, abyśmy, tak jak bohaterowie naszej Ojczyzny, kierowali się w życiu wiarą, nadzieją i miłością.
 
wielki_czwartek_23_20130328_1995588188.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl