I NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021.

Dziś rozpoczynamy Adwent. Adwent to nasz czas oczekiwania na przyjście Syna Bożego. To przyjście w Święta Bożego Narodzenia i to przyjście na końcu czasów. Podobnie jak w ubiegłym roku, do świąt Bożego Narodzenia trzeba będzie pomyśleć o wcześniejszej spowiedzi  świętej. Nie wiemy czy będzie możliwe zorganizowanie jednej wielkiej spowiedzi przed świętami. Spowiadać będziemy w każdym dniu powszednim od 6.00 i od 16.30. Pomyślmy zatem, abyśmy i my sami i nasi bliscy, nie tylko mogli z czystymi sercami zasiąść do wigilijnego stołu, ale i przystępując do Komunii świętej przeżywać Adwent. Nie jesteśmy przecież katolikami tylko w dniu Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, w którym będziemy szukać odpowiedzi na pytania, jak żyć Eucharystią na co dzień i jak dzielić się Chrystusowym pokojem z innymi. Starajmy się zatem jak najczęściej uczestniczyć we Mszy świętej, i przyjętego do serc Jezusa i Jego pokój zanośmy do naszych domów. Dziś w 12 rocznicę święceń Biskupa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Zapraszamy więc na nasze roratnie spotkania. Śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP będzie rozpoczynał Roraty w dni powszednie o 6.30 i o 17.00. Przez czas adwentu, w dni powszednie, nie będzie Mszy Św. o 7.00 rano! Zachętą jest także rozpoczynająca się jutro Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Swoje postanowienia na czas Adwentu można wpisywać do Księgi Czynów Wyzwolenia.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia. Zapraszamy w czwartek na godz. 16.00, na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o powołania do służby Bożej. W piątek zapraszamy na Mszę św. o 6.30, lub o 17.00, dla wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu Msze św. w Radwanie i Dąbrowicy o 16.00, a od 15.30 okazja do spowiedzi świętej. Ofiarami na tacę wspieramy Misje Święte. W Sobotę modlić się będziemy o wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP, a za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o potrzebne łaski dla naszych rodzin. A w przyszłą Niedzielę Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Dziękujemy:

Za udział w modlitwach i wypominkach za zmarłych.

Dziękujemy za pilnowanie, porządku na cmentarzu.

Dziękujemy za każdą ofiarę i za każdą waszą pomoc dla naszych inwestycji.

Za kolejne indywidualne wpłaty na nasze prace.

Dziękujemy za ofiarowane do kościoła choinki.

Zbliża się czas dobroci św. Mikołaja. Obok nas są ludzie starsi, samotni, na kwarantannie. Już samo zapytanie o potrzeby, a tym bardziej propozycja zrobienia zakupów, pomoc w posprzątaniu mieszkania, będą dobra pomocą tak naszym bliźnim, jak i św. Mikołajowi.

Nasze spotkania:

1. Poniedziałek o 18.30 w Radwanie – spotkanie Grupy Młodzieżowej

2. Wtorek – w Ochronce spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej, a po Mszy św. wieczornej – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”.

3. W środę o godz. 18.15 spotkanie Grupy Młodzieżowej w Szczucinie

4. W piątek o godz.18.00 mają spotkanie Lektorzy

5. W sobotę o 9.00 – Ministranci, a po wieczornej Mszy świętej Wieczernik Maryjny

6. Zapraszamy chętnych do śpiewania psalmów.

7. Świece wigilijne oraz opłatki są na ołtarzu bocznym. Składając ofiary wspomagamy dzieło wigilijnej pomocy oraz prace remontowe naszego kościoła.

8. W naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Joannę Stankiewicz, śp. Zofię Sroka, śp. Cecylię Wyzga, śp. Cecylię Bober, śp. Romę Małek, śp. Zbigniewa Zawadę i śp. Mariana Burzec. Dobry Jezu…

Przed nami radosne i rodzinne święta Bożego Narodzenia. Bóg chce przyjść do nas i przebywać razem z nami. Teraz tylko od nas zależy, czy Go zaprosimy i przyjmiemy do naszego życia.

wielki_czwartek_18_20130328_1962153418.jpg