24.06.2018 r.

1. Dzisiaj liturgiczna uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. „Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela” To świadectwo Jezusa. Ale Jezus dodał, że „najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on”. Dziś także nasza uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szczucińskiej. Dziękujmy naszej Szczucińskiej Pani za opiekę i wypraszane nam łaski.  Prośmy także, abyśmy dary Bożej łaskawości, na wzór świętego Jana Chrzciciela, jak najlepiej wykorzystali dla naszego wspólnego dobra. Dzisiejsza Niedziela Synodalna przypomina nam o nieustannej trosce o Kościół, który stanowimy.
2. Rozpoczęliśmy wakacje. Przypominamy, że w wakacyjne Niedziele nie ma Mszy św. o 12.30, a Msza święta wieczorna o 19.00. Msze święte w kaplicach: w Dąbrowicy o 8.00 a w Radwanie o 10.00.
3. W czwartek  wspominamy św. Ireneusza biskupa i męczennika. W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 6.30, 9.00 i 18.00. To dzień pracy, ale może znajdzie się chwila na modlitwę w intencjach Ojca Świętego i każdego z nas. Należymy do Chrystusowego Kościoła, zbudowanego na fundamencie Apostołów. Zbierana składka jest oddawana do dyspozycji Ojca Świętego. W tym dniu Ks. Paweł ma swoje imieniny. Pamiętajmy o nim w modlitwach. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W sobotę kończymy nabożeństwa czerwcowe i rozpoczyna się w Tuchowie Wielki Odpust. Ojcowie Redemptoryści serdecznie zapraszają do Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.
4. Składamy gorące podziękowania katechetom, Nauczycielom i Wychowawcom za ich trud wychowywania i kształcenia. Siostrom: Bożenie i Zuzannie dziękujemy za pracę dla naszej parafii; za prowadzenie Ochronki i dekoracje kościoła, a na nowych placówkach życzymy wiele Bożej łaskawości i ludzkiej życzliwości i radości.
5. Składamy serdeczne podziękowania:
➢Dziękujemy Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają naszą  parafię. Ponieważ do końca lipca musimy wypłacić za wykonaną pracę, będziemy zmuszeni do zaciągnięcia pożyczki na kwotę 100 000 złotych. Tym bardziej dziękujemy za wszelkie ofiary, które umożliwiają rozliczenie się z naszych zobowiązań. Dodatkowo po przyszłej Niedzieli ruszają prace przy odwodnieniu parkingu. Parking będzie zamknięty, a prace te umożliwią także odprowadzenie wód opadowych od naszych parafialnych budynków.
➢Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą Niedzielę. Uskładaliśmy kwotę 9 525 złotych.
➢Dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc w naszych parafialnych inwestycjach. Dziękujemy za wszelką pomoc w zorganizowaniu Nadwiślańskich Dni Młodych.
➢Dziękujemy za wykoszenie trawy na najstarszym cmentarzu. Tym bardziej, że  nasza troska o cmentarz wynika tylko i wyłącznie z poczucia szacunku dla zmarłych i nie jest zobligowana ani przez Kodeks Cywilny ani przez ustawę o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Te kwestie reguluje jedynie czas i fundusze. W razie nadzwyczajnej troski można przyjść Parafii z pomocą finansową.
6. Jutro o godz. 16.00, w Domu Parafialnym KANA, rozpocznie się kolejny kurs prawa jazdy.
7. Zapraszamy do  odwiedzin naszego kiosku.
8. Przed otrzymaniem błogosławieństwa pomódlmy się w intencji Synodu naszej Diecezji:  Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Obdarz nas swoją prawdą, miłością i pokojem, abyśmy jako rodzina tarnowskiego Kościoła owocnie przeżyli synod diecezjalny. Pragniemy w jedności z Kościołem powszechnym, odnowić i ożywić nasz Kościół tarnowski i w świetle Ewangelii właściwie odczytać znaki czasu. Maryjo, Matko Kościoła i Patronko Diecezji Tarnowskiej, prowadź nas i wspieraj   w synodalnej pielgrzymce wiary! Wszyscy święci i błogosławieni diecezji tarnowskiej, módlcie się za nami!
9. „Radość jest matka wszystkich cnót” – zauważa Johann Wolfgang Goethe. Radość Zachariasza i Elżbiety po narodzinach Jana Chrzciciela. Radość Maryi naszej Matki. Radość dzieci i młodzieży rozpoczynających wakacje, niech nam przypominają o radości z życia. Z tego co mamy. I niech nam w tym pomaga Boże błogosławieństwo.
wielki_czwartek_22_20130328_1925523209.jpg