20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018 r.

1. „Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”– po raz kolejny zapewnia nas Jezus. Wiele mamy okazji, aby przekonać się o tej prawdzie. Przypomną nam o tym także wspomnienia liturgiczne. W poniedziałek św. Bernarda – opata,  we wtorek św. Piusa X, papieża,  w środę NMP Królowej, w piątek św. Bartłomieja Apostoła. A dziś w Borkach, o godz. 14.00, Nadwiślańskie Dożynki Religijne.
2. W sobotę na Jasną Górę, przybędzie nasza Tarnowska Pielgrzymka. U stóp Matki pielgrzymi złożą swoje radości i wrócą z nadzieją na lepsze jutro. 
3. W przyszłą Niedzielę o godz. 17.00 Msza św. odpustowa w Łęce Szczucińskiej, oraz ostatni porządek  wakacyjny. 
4. Serdecznie dziękujemy:
•Za przygotowanie wieńców i wiązanek na uroczystość Wniebowzięcia NMP.
•Dziękujemy za przygotowanie uroczystości odpustowej  w Dąbrowicy. 
•Pielgrzymom, którzy podjęli trud pielgrzymowania dziękujemy za modlitwy dla wyproszenia potrzebnych łask także i dla nas.
•Dziękujemy za duchową pielgrzymkę czyli za modlitewne wsparcie pielgrzymów na Jasną Górę. 
•Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze prace, za życzliwość i modlitewne wsparcie, zwłaszcza chorym            i cierpiącym.  
4. Burmistrz Szczucina informuje o konsultacjach społecznych prowadzonych w sprawie budowy i funkcjonowania żłobka w Szczucinie. W Centrum Usług Wspólnych można wypełnić ankietę lub posłużyć się stroną internetową urzędu Miasta i Gminy.
5. Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonych Przestępstwem z siedzibą w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, pomaga osobom dotkniętym różnymi rodzajami przestępstw. Kontakt w siedzibie oraz pod numerem telefonu 504 704  933.
6. KAMEX rozpoczyna nowy kurs prawa jazdy w Domu Parafialnym KANA we wtorek 21.08 o godz. 16.00. 
7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. 
8. W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Genowefę Kogut i Zofię Duda. Dobry Jezu..
9. „Niech święty Stanisław uczy was nie bać się ryzyka i marzeń o prawdziwym szczęściu” - napisał papież Franciszek na centralne uroczystości Roku Św. Stanisława Kostki. Prośmy także św. Michała Archanioła:  ….          A Boże błogosławieństwo niech nam pomaga otwierać się na Boże propozycje dla naszego życia. 
 
wielki_czwartek_15_20130328_1899809801.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl