IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023 r.

1. Dziś czwarta niedziela okresu zwykłego. „Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał, co niemocne, aby mocnych poniżyć". Pan Bóg kieruje dziś te słowa do każdego z nas, aby dla każdego z nas były pokrzepieniem serca. Pokrzepieniem i radością może być także udział w dzisiejszym Koncercie Finałowym Festiwalu Kolęda hej, który rozpocznie się na Hali Widowiskowo – Sportowej o godz. 14.00. Atrakcją będą także najwspanialsze wypieki. Serdecznie zapraszamy. A w dzisiejszym Światowym Dniu Chorych na Trąd dziękujmy Panu Bogu za łaskę zdrowia, a dla chorych wypraszajmy potrzebne łaski. W rozpoczynającym się miesiącu lutym módlmy się za konających, aby w tym ważnym momencie życia nie byli pozbawieni naszej troski.

1. W liturgii tego tygodnia:

• We wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko

• W czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej przed pierwszym piątkiem miesiąca, zakończona Nowenną do Matki Bożej i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.. Na każdej Mszy świętej poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego to także dzień modlitw za osoby zakonne. W tym dniu pamiętajmy także o Ks. Biskupie Władysławie Bobowskim, który obchodzi 48 rocznicę swoich święceń biskupich. Składka z Ofiarowania Pańskiego przeznaczona jest na utrzymanie Zakonów Klauzurowych w naszej Diecezji. Msze święte w kaplicach o 11.00.

• W piątek udziałem we Mszy świętej, przystąpieniem do Komunii świętej, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30, 15.00 i 17.00. Msze święte w Dąbrowicy i Radwanie o godz. 16.00. Od 15.30 spowiedź święta. Z okazji wspomnienia św. Błażeja po każdej Mszy świętej błogosławieństwo gardła.

• W sobotę, która jest pierwszą sobotą miesiąca, przyjęciem Komunii świętej, modlitwą różańcową wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP i modlimy się za nasze rodziny. Adoracja po Mszy świętej wieczornej do 21.00.

3. Składamy serdeczne podziękowania:

1.

• Za przyjęcie z wizyta kolędową, życzliwą atmosferę i składane ofiary.

• Dziękujemy za ofiary na ubezpieczenie, które wyniosły 9 740 zł.

• Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli zorganizować kolejny XVI Festiwal kolędowy Kolęda hej! Bóg zapłać wszystkim Sponsorom Festiwalu, dzięki którym mogliśmy ufundować nagrody.

1. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5 % podatku dla Caritas

1. Spotkania grup

• We wtorek Grupa Odnowy w Duchu Świętym

• W sobotę po Mszy świętej wieczornej Wieczernik Maryjny.

1. Burmistrz Szczucina informuje o możliwości bezpłatnego oddania zużytych opon na plac przy Zakładzie Usług Komunalnych w Woli Szczucińskiej. Ta akcja trwać będzie od 1 do 17 lutego br.

1. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Barbarę Gadziała i śp. Józefa Tomasia. Dobry Jezu….

1. Jak mówił święty Augustyn: „Bóg nas nie opuszcza, jeśli my Go nie opuszczamy”. Polećmy się zatem opiece św. Michała Archanioła: ….

wielki_czwartek_17_20130328_1830648411.jpg