28 NIEDZIELA ZWYKŁA

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018 r.

1.Przeżywamy niedzielne spotkanie na Uczcie Eucharystycznej. „Modliłem się i dano mi zrozumienie, przyzywałem, i przyszedł mi z pomocą duch Mądrości”. Tak zachęca nas Księga Mądrości. Zapewne warto skorzystać z tej podpowiedzi, a będziemy znali co mamy czynić, aby osiągnąć życie wieczne. Przeżywamy dziś kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Chcemy nie tylko wspierać Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik Jana Pawła II, przez ofiary do puszek, ale także będziemy mamy okazję wsłuchać się w „Karolowe pieśni”. Ten koncert w Domu Parafialnym KANA w dziś o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. Polecajmy też w naszych modlitwach Nauczycieli i Wychowawców w dniu ich święta.                                                            
2. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy już włączyli się w naszą modlitwę różańcową.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej szczególnie róże różańcowe, dla których modlitwa różańcowa i apostolstwo modlitwy jest zobowiązaniem. Niech ta wspólna modlitwa starszych, młodzieży i dzieci będzie okazją do wypraszania potrzebnych łask dla każdego z nas i dla całego świata.                                                           
3. O potrzebie  zaangażowania się w życie religijne przypomni nam:
➢W poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
➢We wtorek – wspomnienie Jadwigi Śląskiej. W tym dniu mija 40 lat od wyboru Jana Pawła II
➢W środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
➢W czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty. To święto patronalne Służby Zdrowia 
➢W sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego                                                               
4. Przyszła Niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Modlitw za Misjonarzy i Misje. Ofiarami na tacę wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Przyszła Niedziela jest trzecią Niedzielą miesiąca. Zapraszamy na 9.00 Młodzież a na 11.00 Dzieci. O 12.30 Msza z udziałem Rycerstwa Niepokalanej. Pamiętajmy, że to nasze comiesięczne nabożeństwa.  
5. W czwartek 18 października w godz. od 15.00 do 18.00 w szkole Podstawowej w Szczucinie będzie można zobaczyć wystawę Centrum Nauki Kopernik. I już dziś zapraszamy na Koncert Niepodległe Powiśle na Hali Widowiskowo – Sportowej w Niedzielę 28 października o godz. 16.00.
6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich i o porządek na całym cmentarzu. Nie pozostawiajmy śmieci jak choćby w KW I przy grobie 118. Zadbajmy także o teren wokół cmentarza. To świadectwo naszej kultury i wiary. Sami pamiętajmy o tym i przypomnijmy zapominalskim. Pamiętajmy też o kosztach wywozu śmieci. I przypominamy o zakazie handlu na wjeździe do cmentarza.
7. Seminarium Duchowne w Tarnowie  oczekuje naszej pomocy. Za wszystkich ofiarodawców, każdego dnia, w Kaplicy Seminaryjnej, jest odprawiana Msza Święta. Zorganizujmy zbiórkę darów w naturze. Będziemy je przyjmować do środy włącznie. 
8. W Kancelarii Parafialnej czynnej od 15.30 przyjmujemy na wypominki miesięczne na Listopad i roczne na Niedziele przed Mszą  o 9.00 i 11.00. 
9. Składamy podziękowania:
•Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na Fundusz  Papieski. 
•Do kaplicy cmentarnej wykonywany jest ołtarz, ambonka i konfesjonały. Wykonywane są prace przy budynkach parafialnych. Serdecznie dziękujemy za kolejne indywidualne ofiary składane w kopertach lub na konto bankowe. 
10. Zapraszamy i zachęcamy do podejścia do kiosku parafialnego . 
11. Spotkania grup:
➢Wtorek – godz. 18.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
➢Wtorek – godz.18.30 – Zespół młodzieżowy DEUS RYTHMUS 
➢Środa – godz. 16.00 – DSM i schola
➢Czwartek – 16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i o 17.00 Nabożeństwo Różańcowe 
➢Piątek – po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie: Lektorzy, Śpiewający psalmy, 
➢Piątek – godz. 18.30 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 
➢Sobota 9.00 – Aspiranci, zapraszamy chętnych chłopców 
➢Sobota 10.00 – Ministranci
➢ Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize odbędzie się w Madrycie. Zapisy w każdy piątek od 18.00 do 19.00 na spotkaniach młodzieży lub u Ks. Tomasza. Spotkania przygotowawcze od 15 listopada. Koszt 1 100 zł i 50 €. Przy zapisie wpłacamy 500 złotych. Wyjazd 25.12.2018 a przyjazd 03.01.2019. 
12. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Marię Łuszcz i Franciszka Sieronia. Powstańmy i pomódlmy się o ich radość wieczną: Dobry Jezu, a nasz Panie… 
13.  „W młodości uczymy się, na starość rozumiemy”. Naszą naukę i nasze rozumienie polecajmy opiece Świętego Michała Archanioła … A błogosławieństwo Boże, niech będzie pomocą w naszych codziennych obowiązkach i zajęciach.

wielki_czwartek_6_20130328_1344391922.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl