II NIEDZIELA ZWYKŁA

II NIEDZIELA ZWYKŁA 19.01.2020 r.                                                     

1. Liturgia Słowa Bożego mówi nam o potrzebie świadectwa. „Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi” – mówi Pan Bóg do Narodu Wybranego.  „Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym"- oświadcza nam Jan Chrzciciel. Niech to będzie zachętą do jasnego i czytelnego świadectwa naszej wiary. 
2. Jesteśmy Kościołem czyli jedną Bożą rodziną. Modlimy się o tę jedność w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy za wstawiennictwem patronów tego tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Agnieszki. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Nowenną do MB. W piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła. Nie zapomnijmy, że we wtorek jest Dzień Babci, a w środę dzień Dziadka. Przyszła Niedziela to Światowy Dzień Chorych na Trąd i Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Składkę w przyszła Niedzielę przeznaczymy na ubezpieczenie budynków parafialnych.  
3. Przypominamy, że od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy deklarować przekazanie 1 % naszego podatku na rzecz „Caritas” Diecezji Tarnowskiej.  Jest to instytucja pomagająca potrzebującym, dlatego zwracamy się do podatników o taką pomoc dla „Caritas”. 
4. Składamy serdeczne podziękowania:
Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Kapłanów z kolędą w Waszych domach. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. 
Dziękujemy za ofiary  składane na nasze inwestycje.
Dziękujemy Panom Radnym z Rady Duszpasterskiej, Sołtysom i innym organizatorom przyjmowania Kapłanów po kolędzie.
5. Trwając w radości Bożego Narodzenia skorzystajmy z zaproszenia na dzisiejszy Koncert Laureatów XIII Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Kolędowego. Rozpocznie się o godz. 15.00. Koncert Laureatów kojarzy się nie tylko ze wspaniałymi występami, ale także i nie mniej wspaniałymi wypiekami oraz szczęśliwymi Aniołkami. Liczymy na waszą obecność i dostarczenie wspaniałych wypieków. Zapraszamy, w imieniu Orkiestry, na Jubileuszowy Koncert Noworoczny, w Niedzielę 26 stycznia o godzinie 16.00. 
6. Zapraszamy do odwiedzin naszego kiosku parafialnego.
7. Od czwartku będzie czynna Kancelaria parafialna, a spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po wieczornej Mszy świętej.
8. „Z wszystkich form dobroci, dobre słowo jest zawsze w naszej mocy”. O dobroć naszych słów prośmy za wstawiennictwem Świętego Michała Archanioła…. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które pomaga otwierać się na Bożą dobroć i łaskawość. 
wielki_czwartek_9_20130328_1947395232.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl