II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2017 r.

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Szybko mija czas. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Obyśmy nie zapomnieli o najważniejszym, czyli o przygotowaniu swojego serca. Świąteczna spowiedź będzie w sobotę 23 grudnia. Zaplanujmy w tym dniu, nasze spotkanie z Chrystusem Miłosiernym, w sakramencie pokuty. Ponieważ w ostatnim tygodniu Adwentu, będziemy spowiadać w naszym dekanacie, dlatego Msze święte wieczorne rozpoczynać się będą o godz. 18.00. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany. Dziś przed Kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. To nasza pomoc dla ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. Ponieważ nam pomagają – pomagajmy też potrzebującym.
2. Zachęcamy do udziału w Roratach. Roraty są o 6.30 i w tym tygodniu jeszcze o 17.00. W środę Dzień Fatimski w Borkach. Jest to także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. W sobotę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W tym dniu w Bazylice Katedralnej w Tarnowie o godz. 13.30 rozpocznie się adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
3. Składka w przyszłą Niedzielę na spłatę pożyczki, na prace przy kościele.
4. Składamy podziękowania:
➢Wszystkim tym, którzy pomogli  Św. Mikołajowi. Serdecznie dziękujemy tym, którzy przekazywali dary do Koszów Caritas. Dziękujemy też  tym, którzy swoim sercem i pracą pomogli  Św. Mikołajowi.  
➢Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, a  zwłaszcza najmłodszych, uczestniczących w Roratach.
➢Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich indywidualnych Ofiarodawców na prace przy kościele, oraz wszystkim pomagającym w zdobywaniu środków na nasze prace.  
5. W naszych przygotowaniach nie zapomnijmy o Świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz o opłatkach wigilijnych. 
6. Spotkania grup:
➢Wtorek – godz.18.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
➢Czwartek – godz.15.00 – DSM 
➢Czwartek – godz. 18.30 – Grupa Młodzieżowa Gimnazjum
➢Piątek – po Mszy św. wieczornej – Lektorzy,  Śpiewający psalmy, 
➢Piątek – godz. 18.30 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 
➢Sobota – godz. 9.00 –  Ministranci
➢Sobota – godz. 10.00 – Zespół Muzyczny
➢Serdecznie zapraszamy młodych na Adwentowe Czuwanie, które odbędzie się 15 grudnia o godz. 18.00 w Bolesławiu. Zapisy do 11 grudnia. Wyjazd ze Szczucina o godz. 17.30.
➢Sobota – godz. 18.30 – spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Bazylei.
➢Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w orszaku Trzech Króli. Warto zastanowić się nad strojami, koronami i przygotowaniem tekstów kolęd do wspólnego kolędowania tak w kościele jak i na Hali Widowiskowo – Sportowej.
7. Ponieważ w Święto Najświętszej Rodziny, czyli 31 grudnia, chcemy pomodlić się wspólnie  ze złotymi i srebrnymi Jubilatami Małżeństwa, zwracamy się z prośbą, aby ci, którzy nie zawierali w naszym kościele sakramentu małżeństwa, lub zmienili miejsce zamieszkania, a chcą wziąć udział w tym Jubileuszu, podali do kancelarii adresy zamieszkania. Dla każdej pary małżeńskiej chcemy przygotować pamiątkę Jubileuszu, stąd ta nasza gorąca prośba. Jak można zauważyć, przygotowujemy się także do godnego przywitania Nowego 2018 Roku. W Domu Parafialnym KANA organizowany jest bezalkoholowy Sylwester.                
8. Dziękujmy Panu Bogu i ludziom dobrego serca, że od dwóch lat działa w Dąbrowicy Środowiskowy Dom Samopomocy. Zajęcia są od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. 
9. „Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody” – mówi przysłowie włoskie. Za wstawiennictwem Niepokalanej i z Bożym Błogosławieństwem przyjmijmy dar drugiego, adwentowego tygodnia. 
wielki_czwartek_16_20130328_1345942976.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl