XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.06.2024.

1. Za zachętą św. Pawła Apostoła: „staramy się Bogu podobać”. Uczestnicząc w niedzielnej liturgii, dziękujmy Jezusowi, którego spotykamy na Eucharystii, za otrzymywane dary i łaski i wypraszajmy, dla siebie i swoich bliskich potrzebną pomoc do wyrazistego świadectwa naszej wiary.

2.   W liturgii tygodnia:

• W poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta
  • W piątek wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi
  • W czwartek o godz.8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego     i katechetycznego dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.Adorację zakończy Nowenna do Matki Bożej.
  • W piątek o godz. 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Szkoły Podstawowej w Szczucinie oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Szczucinie rozpocznie się o godz. 9.00. Także w piątek o godz. 8.00. w kaplicy w Radwanie Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Składamy gorące podziękowania Katechetom, Nauczycielom i Wychowawcom za ich trud wychowywania i kształcenia. Dzieciom i młodzieży życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w czasie wakacyjnego odpoczynku i polecamy ich w naszych modlitwach. Niech odpoczynek nie oznacza zaniedbań w sprawach wiary i praktyk religijnych.

3. W przyszłą Niedzielę nasza uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szczucińskiej. Uroczystościom przewodniczyć będą Jubilaci Ks. Dariusz Brzegowy i Ks. Grzegorz Zimoń. Msza święta z procesją Eucharystyczną o godz. 11.00. Zapraszamy Ministrantów, Lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Dzieci Pierwszokomunijne, Dzieci, które dzwonią i sypią kwiaty, Panów do baldachimu. Jest to nasze parafialne święto, więc serdecznie zapraszamy także poczty sztandarowe, poczty do chorągwi. Od przyszłej Niedzieli wakacyjny porządek Mszy świętych, czyli Msze święte o 7.00, 9.00,11.00 i 19.00. W Dąbrowicy o godz. 8.00, a w Radwanie o godz. 10.00. W sobotę od godz. 17.00. okazja do spowiedzi świętej dla uzyskania odpustu. Do chorych którzy chcą przyjąć sakramenty z okazji parafialnego odpustu kapłani udadzą się w piątek, od godz. 10.00, dlatego prosimy zgłaszać ich, do środy włącznie,    w kancelarii parafialnej.

4. Składamy serdeczne podziękowania:

• Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na pomoc misjonarzowi Ks. Tomaszowi Kuligowi, który pracuje w Boliwii.
  • Dziękujemy za ofiarę dziękczynną za łaski Nawiedzenia od mieszkańców Bloku nr 44 na ul. Piłsudskiego. Msza święta dziękczynna będzie odprawiona jako intencja Nowennowa 20 czerwca.
  • Dziękujemy za dziękczynne votum za peregrynacje obrazu MB Szczucińskiej od mieszkańców ul. Lipowej i Akacjowej. Msza święta dziękczynna będzie odprawiona jako intencja Nowennowa 20 czerwca.
  • Dziękujemy Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają naszą parafię.
  • Słowa wdzięczności i podziękowań kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich ze Świdrówki za użyczenie grilla na spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza,             a rodzicom za pomoc w przygotowaniach.
  • Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary na nasze prace. Już wkrótce rozpoczną się prace składania ławek w naszym kościele. I oczywiście trzeba będzie za nie zapłacić.

5. Ojcowie Redemptoryści serdecznie zapraszają na Wielki Odpust Tuchowski. Będzie trwał od 29 czerwca do 7 lipca. Szczegóły na afiszu.

6. Zapraszamy na spotkania:

• Lektoróww poniedziałek na godz. 18.30
  • Grupę Odnowy w Duchu Św. we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
  • Grupę młodzieżową – w środę na godz. 18.45
  • Ministrantów – w sobotę na godz. 9.00

7.Warto przemyśleć co powiedział Lew Tołstoj, że „prawdziwa dobroć jest nie tylko cnotą i radością, ale i orężem , znacznie potężniejszym niż przemoc”. Może to jest rozwiązanie dla wielu naszych problemów? I niech nam pomaga Boże błogosławieństwo.

wielki_czwartek_26_20130328_1127848742.jpg