2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

17.03.2019

1. W drugą Niedzielę Wielkiego Postu zabiera nas Chrystus na górę i przemienia się, abyśmy także i z tej perspektywy popatrzyli na nasze życie. Rekolekcje, także te dla dzieci, są okazją do popatrzenia na życie z perspektywy modlitwy i przemiany życia. Zapraszamy dzieci do udziału w rekolekcjach, które rozpoczną się w środę, a dziś zapraszamy na godz.16.00 na Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Dziś w naszych modlitwach pamiętajmy także o  misjonarzach, którzy głoszą Ewangelię o zbawieniu. A naszymi ofiarami, które będziemy zbierać do puszek, pomóżmy budować kościoły, szkoły, ośrodki zdrowia i szpitale. Pamiętajmy, że tą naszą modlitwą i ofiarami, zapalamy światełko nadziei w sercach wielu ludzi. 
2. Zapraszamy na Msze święte i nabożeństwa w tym tygodniu:  
We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na Mszę świętą. Pamiętajmy także o solenizantach. Imieniny obchodzą Ks. Józef Giera i Ks. Józef Tabor. Pamiętajmy w naszej wdzięcznej pamięci o śp. Ks. Józefie Przybycieniu. 
W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Nowenną do Matki Bożej 
W piątek Droga Krzyżowa tylko o 16.30. Dzieci i Młodzież będą miały Drogę krzyżową podczas rekolekcji. Droga krzyżowa w kaplicach o godz. 16.00.
3. Składamy podziękowania:
Za uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych
Za deklarowanie przekazania 1 % podatku na Caritas
Za indywidualne ofiary na nasze prace
Za dzisiejsze ofiary na nasze inwestycje
Za pomoc w uzyskaniu funduszy na nasze inwestycje
4. Zapraszamy do Kiosku Parafialnego. Można nabywać prasę katolicką, baranki wielkanocne i paschaliki.  
5. Zapraszamy na spotkania: 
Wtorek – po Mszy św. wieczornej – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
Środa – godz. 16.00 – DSM i schola.
Piątek po Mszy św. wieczornej – Lektorzy,  Śpiewający psalmy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Sobota – godz. 10.00 – Ministranci
 Sobota po wieczornej Mszy świętej i w Niedziele po Mszy świętej o 12.30 kurs przedmałżeński. Warunkiem ukończenia kursu jest uczestnictwo.
 Planowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl 
W przyszłą Niedzielę o godz. 18.00, w Domu Parafialnym KANA, Amatorski Zespół teatralny ”RADOSNY SENIOR” przedstawi sztukę „RANDKA W CIEMNO”. Zespół działający przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek serdecznie wszystkich zaprasza.
 KRAMEX rozpocznie nowy kurs prawa jazdy w poniedziałek 25 marca o godz.16.00. Kurs w Domu Parafialnym KANA.
 W najbliższym czasie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie rozdawać żywność. Podobnie jak poprzednio, należy postarać się o odpowiednią dokumentację.
 Po ostatnich wichurach cmentarz nie wygląda najlepiej. Trochę prac porządkowych przywróciło by należną godność dla tego miejsca. W ramach planowania wielkopostnych dzieł miłosierdzia pomyślmy też i o porządkach na cmentarzu. To miejsce naszych bliskich. 
6. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: śp. Annę Głowacz i śp. Kazimierza Mroza. W naszej modlitwie wypraszajmy im wieczną radość. Dobry Jezu a nasz Panie…   
7. „Trzeba zbudować siebie samego, zanim się zacznie budować innych”. To dobra refleksja na Wielki Post. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży, nasze wielkopostne postanowienia polecajmy opiece Św. Michała Archanioła: …  
wielki_czwartek_26_20130328_1127848742.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl