"KOLĘDA HEJ" 2021

Radość z Narodzin Syna Bożego mobilizuje do organizowania kolejnego

XIV DZIECIĘCEGO I MŁODZIEŻOWEGO FESTIWALU KOLĘDOWEGO SZCZUCIN 2021 „KOLĘDA, HEJ!’’

To otwarty konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej, którego celem jest zachęcenie dzieci do śpiewania kolęd i pastorałek tych znanych i tych zapomnianych, w sposób tradycyjny jak i według własnej aranżacji. Z powodu epidemii Festiwal przyjmuje formułę on-line. Zachowa swój dwuetapowy przebieg: przesłuchania i koncert laureatów. Jury przesłucha nadesłane nagrania, oceni i przyzna nagrody dla poszczególnych kategorii wiekowych. Najlepsi będą przedstawieni na stronach: Radia RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, SCKiB w Szczucinie oraz Parafii św. Marii Magdaleny w Szczucinie.

Soliści i zespoły będą oceniani przez komisję konkursową w następujących kategoriach wiekowych:

1 – kategoria przedszkolna < dzieci od lat 3 do klasy „0”>

2 – kategoria szkolna młodsza < dzieci od klasy 1 do klasy 4 >

3 – kategoria szkolna starsza < od klasy 5 do klasy 8 >

4 – kategoria młodzieżowa < szkoła średnia >

Każdą szkołę, przedszkole lub instytucję kultury mogą reprezentować soliści lub zespoły wokalno – instrumentalne, albo chóry wielogłosowe w danej kategorii wiekowej. Wykonawcy mogą zaprezentować 2 utwory, w tym obowiązkowo jedną tradycyjną polska kolędę lub pastorałkę, a ilość wykonanych zwrotek należy ograniczyć do trzech. Jury nie będzie oceniać wykonawców prezentujących świeckie piosenki o tematyce zimowej czy noworocznej.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 stycznia 2021 roku na adres:

W tytule wiadomości koniecznie podać kategorię wiekową, a w zgłoszeniu należy podać:

imię i nazwisko, klasę lub wiek, miejscowość, nazwę Szkoły lub Instytucji, imię i nazwisko instruktora, dyrygenta, tytuł kolędy, pastorałki, telefon kontaktowy lub adres e-mailowy.

Do oceny należy przesłać pliki video:

• Zalecanej rozdzielczości 1280x720 pikseli, maksymalnie 1920x1080 pikseli

• współczynnik proporcji obrazu: 16:9, pozioma orientacja obrazu

• format pliku: AVI, MOV, MP4, WMV

• pliki można wysłać elektronicznie za pośrednictwem: www.wetransfer.com

• każdy utwór powinien być w osobnym pliku. Czas nagrania do 5 minut.

• plik wideo musi być zintegrowany z dźwiękiem. Nie można przysyłać pliku wideo i pliku dźwiękowego osobno

• pliki z korektą czy jakąkolwiek ingerencją cyfrową w nagranie będą automatycznie dyskwalifikowane

• nagranie wideo zostanie przyjęte, jeśli będzie rozpoczynać się zapowiedzią: kategorii wiekowej, imienia i nazwiska solisty czy nazwy zespołu, z zaznaczeniem, że nagranie zostało przygotowane na Festiwal „Kolęda hej!”. Nie można przysyłać nagrań wideo rejestrowanych wcześniej, archiwalnych.

Ogłoszenie wyników 31 stycznia 2021 roku.

Organizatorzy festiwalu zastrzegają sobie prawo do zmiany w regulaminie i uznają, że każdy uczestnik wysyłając zgłoszenie dobrowolnie oraz świadomie wyraża zgodę na posługiwanie się przez Organizatorów Festiwalu jego wizerunkiem oraz wykonaniem zarejestrowanym wideo podczas Festiwalu, akceptację Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania danych osobowych, a także wyraża zgodę na otrzymywanie informacji w myśl ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Serdecznie zapraszamy!

wielki_czwartek_9_20130328_1947395232.jpg