Festiwal "KOLĘDA HEJ" 2022

Protokół
z XV Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Kolędowego „Kolęda HEJ” Szczucin 2022

 

Kolejny XV Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Kolędowy „ KOLĘDA HEJ”, z powodu epidemii miał formułę one-line. Do 13 stycznia 2022 roku były przysyłane nagrania. Przysłano nagrania solistów i zespołów, w czterech kategoriach wiekowych:

- przedszkolnej (16 solistów, 13 zespołów)

- szkolnej młodszej – klasy I – IV ( 36 solistów, 3 zespoły)

- szkolnej starszej – klasy V – VIII (25 solistów, 8 zespoły)

- młodzieżowej – szkoły średnie (8 solistów, 1 zespół)

W Festiwalu wzięło udział 110 uczestników.

W sobotę 15 stycznia 2022 roku, w sali Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie, ul. Kościuszki 32, obradowało jury w składzie:

Anna Szajer – Przewodnicząca, pianista, pedagog, metodyk, juror konkursów krajowych i międzynarodowych

Krystyna Szymańska – absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej, pedagog, dyr. SCKiB w Szczucinie

Maciej Fijałkowski – absolwent dyrygentury Akademii Muzycznej, dyrygent Orkiestry Dętej w Mielcu, muzyk, pedagog

Kazimierz Żurek – nauczyciel muzyki, pedagog, wieloletni dyrektor Gimnazjum w Szczucinie

po wysłuchaniu i obejrzeniu nadesłanych nagrań jury przyznało:

  • Nagroda Grand Prix Festiwalu - Chłopięcy Chór Katedralny „PUERI CANTORES TARNOVIENSES” z Tarnowa

  • Nagroda specjalna Przewodniczącej Jury - ALEKSANDRA JUCHNIEWICZ – Szkoła Podstawowa nr 68 w Szczecinie

w kategorii przedszkolnej (dzieci od lat 3 do klasy 0)

soliści:

I miejsce BARTOSZ IRLA – Przedszkole Publiczne nr 1 w Szczucinie

II miejsce HONORATA PIEKARA – Pałac Młodzieży w Tarnowie

III miejsce ALEKSANDER GĄDEK – Szczucin

wyróżnienie EMILIA BOBER - Radwan

zespoły:

I miejsce Zespół „SERDUSZKA FAUSTYNKI” – Publiczne Przedszkole

z Oddziałami Integracyjny mi w Brzesku

II miejsce Zespół „BIEDRONKI” – Przedszkole Publiczne nr 1 w Szczucinie

II miejsce Zespół dziewczęcy „PEREŁKI” - Przedszkole Publiczne nr 1

w Szczucinie

III miejsca nie przyznano

w kategorii szkolnej młodszej (dzieci od klasy I do klasy IV)

soliści:

I miejsce WIKTORIA SYREK – Zespół Szkół w Gromniku

II miejsce JULIA BIERNAT – Parafia pw. św. Małgorzaty w Dębnie

II miejsce EMILIA MASŁO – Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

II miejsce MIKOŁAJ ADAMOWICZ – Niepubliczna Niepłatna Szkoła

Podstawowa w Tarnowie

III miejsce MAJA ŻAK – Dom Kultury w Przecławiu

III miejsce MARTYNA PATER – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Powiśla

Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce ZUZANNA KOŹLIK – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława

Jagiełły w Pilźnie

wyróżnienie JAN SZYMAŃSKI-STEFANOWICZ – Samorządowe Centrum

Kultury i Bibliotek w Szczucinie

wyróżnienie GABRIELA PIWOWARCZYK – Akademia Dźwięków w Kielcach

zespoły:

I miejsce Schola dziecięca „SŁOWIKI” - Parafia pw. św. Stanisława BM

w Krzczonowie

I miejsce Chór „UNISONO” - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza

w  Szczucinie

II miejsca nie przyznano

III miejsce Zespół „PANDA” - Szkoła Podstawowa w Joninach

w kategorii szkolnej starszej (dzieci od klasy V do klasy VIII)

soliści:

I miejsce ALEKSANDRA JUCHNIEWICZ – Szkoła Podstawowa nr 68

w Szczecinie

II miejsce WERONIKA KOTWA – Awokado - Studio Wokalne i Rehabilitacji

Głosu w Kielcach

II miejsce ZUZANNA BOCHMAN – Łukowski Ośrodek Kultury w Łukowie

II miejsce LENA MŁODZIŃSKA – Szkoła Podstawowa w Padwi Narodowej

III miejsce JAGODA BIAŁA – Szkoła Podstawowa im. Władysława

Broniewskiego w Włodowicach

III miejsce LENA SIKORA – Szkoła Podstawowa nr 37 w Szczecinie

wyróżnienie JULIA KURNAL – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupcu

wyróżnienie ANASTAZJA LECH – Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej

Jadwigi w Lublinie

wyróżnienie DAGMARA GROMNIAK – Pałac Młodzieży w Tarnowie

zespoły:

I miejsce SOUND team – Centrum Muzyczne „TRYTON” w Tomaszowie

Lubelskim

I miejsce Chór „CLAVE DE SOL” - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza

w Szczucinie

I miejsce Schola „BOGU MIŁE” - Parafia pw. Bożego Miłosierdzia w Bańskiej

Niżnej

II i III miejsca nie przyznano

w kategorii młodzieżowej (szkoła średnia)

soliści:

I miejsce PAWEŁ SULEWSKI – Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych  

w Rybniku

II miejsce JULIA RĄCZKA – III Liceum Ogólnokształcące w Bielsku -Białej

II miejsce JULIA STEPANIUK – Centrum Muzyczne „TRYTON” w Tomaszowie

Lubelskim

III miejsca nie przyznano

Laureatom zostaną przesłane pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez organizatora i sponsorów. Na tym protokół zakończono i podpisano.

Doceniając ogromną ilość przygotowań do Festiwalu gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom i tym nagrodzonym i tym bez laurów. Składamy także gorące podziękowania dla wszystkich przygotowujących wykonawców.

Festiwal „Kolęda Hej!”, pomimo trudności, pomógł naszej pięknej tradycji śpiewania kolęd. Śpiew, nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, unosi nasze serca ponad linie ludzkich możliwości. Dziękując za radość wspólnego kolędowania zapraszamy na kolejny Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal w Szczucinie.

Szczucin, dnia 15 stycznia 2022 roku

 

LISTA SPONSORÓW XV FESTIWALU KOLĘDA HEJ! SZCZUCIN 2022

  1. Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski

  2. Jan Sipior – Burmistrz Szczucina.

  3. Tomasz Bełzowski – Wiceburmistrz Szczucina

  4. Radio Diecezjalne RDN Małopolska – ul. Bema 14, 33 -100 Tarnów.

  5. Bank Spółdzielczy w Szczucinie

  6. Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy

  7. Kamil Beker – PHU „GEO-MONT“

  8. Agnieszka Beker

  9. F.H.U. FURGAŁ B. J.M. Sp. J.

 9. Teresa i Janusz Giera S.C. Właściciele Zakładu Ślusarsko – Tokarskiego Szczucin, ul. Ks. M. Bracha 33a.                                                                                                                 

        10. Ewa i Waldemar Pałys, 34 – 607 Szczawa 560.

        11. Alina i Karol Łuszcz

12. Grażyna, Bogdan i Patryk Sosin, Joanna Madura

13. Bogumiła i Roman Mosio, ul. Piłsudskiego 54, 33-230 Szczucin

14. Czesława i Stanisław Łuszcz, Dąbrowica 169, 33 – 230 Szczucin

15. Janina i Mieczysław Juszczyk

16. Krystyna i Marian Kapel, ul. 3 Maja3, 33 – 230 Szczucin

17. Szczepan Lech

18. Zbigniew Rzeszutko

19. Andrzej Urbanik

20. Przedszkole „Bajkowa kraina”

21. Sylwia i Tomasz Duda – Firma WODNIK

22. Krzysztof Mach, Firma INFO – DRUK

23. Cecylia Data

24. Maciej Głód

25. MURTOP Izabela i Krzysztof Romanowscy, Świdrówka 24A, 33-230 Szczucin

26. Anna i Adam Margosiak

27. Waldemar Gwoździowski – Hurtownia „WISŁA”

28. Sklep – Sławomir Sitko

29. Sklep GRZEŚ – Anna Sznajder

30. Sklep – Stanisław Piotrowski

31. Agata Czapla – Żurek Przychodnia Weterynaryjna Vetus, ul. Zajezierze 15, Szczucin FHUP Agrotech Jacek Greczkowski, ul. 1 Maja 11, Szczucin

32. Ewa Dziura Kwiaciarnia AGAWA

33. Danuta i Kazimierz Bielaszka

34. Anna Nowak

35. Magdalena Kupiec

36. Aneta Walas

37. Club HAVANA Rafał Kulczyk 

Sponsorzy

..........................................................................................................................................................

Podkategorie

wielki_czwartek_1_20130328_1956238151.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl