Otwarte serca

W sobotę 2 lutego 2013 roku, w Domu Parafialnym KANA w Szczucinie odbyła się integracyjna zabawa karnawałowa zorganizowana przez Stowarzyszenie „Otwarte serce”. Zabawa rozpoczynała się o godz. 15.00. Kotyliony dla zaproszonych gości wykonała młodzież Gimnazjum w Szczucinie, wraz z nauczycielami – wychowawcami. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez gospodarza lokalu Ks. Proboszcza Zygmunta Warzechy, Prezes Stowarzyszenia „Otwarte serce” Jagodę Duda, oraz współorganizatora Stanisławę Łączyńską. Z wielką serdecznością zostały przywitane dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1. w Szczucinie, które przedstawiły Jasełka przygotowane przez panią Annę Nowak i Lucynę Mach.


Przedszkolaki z radością wręczyły wszystkim dzieciom specjalnej troski piękne laurki. Przyjęte zostały z wdzięcznością i serdecznym wzruszeniem. Po gorącym posiłku Pani Czesława Łuszcz oraz Alek Słowik zachęcili do wspólnego kolędowania, a następnie zaprosili do wspólnej zabawy tanecznej. Dopełnieniem radości były konkursy i wspólne zabawy poprowadzone przez młodych sympatyków Stowarzyszenia: Karoline Mach, Dominikę Łabuz i Karola Łuszcza. Radość spotkania trwała do godzin wieczornych. Na zabawę przybyli zaproszeni goście: Bolesław Łączyński – Radny Województwa Małopolskiego, Robert Pantera – Wicestarosta dąbrowski, z małżonką, Jan Sipior – Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, z małżonką, Elżbieta Podosek – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczucinie, Bogdan Kolano – Dyrektor Gimnazjum w Szczucinie, Janina Merchut – Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 1 w Szczucinie. To integracyjne spotkanie odbyło się dzieki darczyńcom: Barbarze i Jerzemu Furgał, Agnieszce i Kamilowi Beker, Krystynie i Marianowi Kapel, Grażynie i Jackowi Malisz, Bożenie i Mariuszowi Kmieć,  Renacie i Zbigniewowi Furgał, Janinie i Mieczysławowi Juszczyk, Ewie i Witoldowi Łabuz, Marii i Janowi Duda, Krystynie i Pawłowi Omiatacz oraz Jednostce OSP w Szczucinie. W organizacje wlączycli się członkowie, sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia. To kolejne już spotkanie było kontynuacją działalności zapoczątkowanej już w 2005 roku i prowadzonej przez Stanisławę Łączyńską i jej przyjaciół.

 

wielki_czwartek_20_20130328_1880884893.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl