REGULAMIN 2017

Radość z Narodzin Syna Bożego, zapisały wieki słowami i nutami kolęd i pastorałek,  dlatego organizujemy w dniach 28 i 29 stycznia 2017 roku jubileuszowy

DZIECIĘCY I MŁODZIEŻOWY FESTIWAL KOLĘDOWY

                  SZCZUCIN  2017   „KOLĘDA, HEJ!’’

Festiwal „Kolęda, hej!’’ jest otwartym konkursem  dla dzieci i młodzieży szkolnej. Miejscem kolędowania jest  Hala  Widowiskowo – Sportowa w Szczucinie  ul. Rudnickiego 12. Celem festiwalu jest zachęcenie dzieci  do śpiewania kolęd i pastorałek tych znanych i tych zapomnianych,  w sposób tradycyjny jak i według własnej aranżacji. Dla wykonawców tradycyjnych kolęd i pastorałek, których wykaz znajdziemy w Śpiewniku Kościelnym Ks. Jana Siedleckiego, Jury przydzieli dodatkowe punkty. Wykonawcy innych kolęd i pastorałek, mogą także uzyskać dodatkowe punkty po przedstawieniu dokumentacji ( Kantyczki, Śpiewniki regionalne). Wątpliwości należy wyjaśnić do 15  stycznia 2017 roku.

    Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 stycznia 2017 roku na adres:  

                            Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie  

                            e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu należy podać:

imię i nazwisko,   klasę lub wiek,    miejscowość,   nazwę  Szkoły lub Instytucji,    tytuł kolędy,   telefon kontaktowy.                                                                                  

REGULAMIN

         Soliści i  zespoły będą oceniani przez komisję konkursową w następujących kategoriach wiekowych:

1 –  kategoria przedszkolna < dzieci od lat 3 do klasy „0”>

2 –  kategoria szkolna młodsza< dzieci od klasy 1 do klasy 3 >

3 –  kategoria szkolna starsza< od klasy 4 do klasy 6 >

4 –  kategoria młodzieżowa młodsza

5 –  kategoria młodzieżowa starsza

Każdą szkołę, przedszkole lub instytucję kultury może reprezentować maksymalnie  3 solistów lub 2 zespoły wokalno – instrumentalne, albo 2 chóry wielogłosowe w danej kategorii wiekowej. Soliści mogą zaprezentować 1 utwór, a zespoły lub chóry mogą zaprezentować maksymalnie 2 utwory z towarzyszeniem instrumentów lub z podkładem muzycznym na pendrive (pamięć USB). Dla usprawnienia organizacji Festiwalu podkład muzyczny należy przesłać  do 15 stycznia 2017 roku na adres e-mail Parafii.

Na pendrive powinien być nagrany tylko podkład muzyczny!!!

Organizatorzy festiwalu:  udostępnią sprzęt nagłaśniający oraz

zastrzegają sobie prawo do zmiany w regulaminie.

W Sobotę 28 stycznia 2017 roku od godz. 10.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie odbędą się eliminacje wszystkich uczestników. Najlepsi i wyróżnieni zostaną zaproszeni na  KONCERT LAUREATÓW. KONCERT LAUREATÓW i rozdanie nagród odbędzie się w Niedzielę  29  stycznia o godz. 15.00, także w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie. W tym dniu Festiwalu, zapewniona jest radość kolędowania, ubogacona loterią Szczęśliwych Aniołków.

       Serdecznie zapraszamy!

 

wielki_czwartek_24_20130328_1405064111.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl